Beylikdüzü / İstanbul
02128720103
info@kirondanismanlik.com

Beylikdüzü Klinik Psikolog Merve Özmeral

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG MERVE ÖZMERAL KİMDİR?

Beylikdüzü Klinik Psikolog hizmeti ile Uzman Klinik Psikolog Merve Özmeral, ailelere Beylikdüzü Kiron Danışmanlık Merkeinde destek vermektedir.

İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversite’sinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’ne başladı. Lisans eğitimini yüksek onur derecesi ile birlikte Eğitim Bilimleri Özel Ödülü ve Fakülte Sekreterliği Özel Ödülünü alarak tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı’da Çocuk-Ergen alt dalı ile Klinik Psikoloji bölümünü tamamladı.

Çocuk ve ergenlerle ilgili çalışmalarına Kiron Danışmanlık Merkezi’nde devam eden Merve Özmeral, çocuklarla oyun ile danışmanlık üzerinden çalışırken ergenlerle daha çok konuşma danışmanlığı kullanmaktadır.

Lisans eğitimi süresince mesleki bilgilerini yoğun olarak kullanabileceği alanlarda staj, yarı zamanlı iş ve gönüllü faaliyetlerde bulunmuştur. Okul, rehberlik ve araştırma merkezi, hastane ve klinik ortamlarda yaptığı stajlarda çocuk ve ergenlerle ilgili çalışmalar yürütmüştür.

EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) 1. ve 2. seviye eğitimini tamamlamıştır.

Beylikdüzü Klinik Psikolog arayışında, uzmanların akademik çalışmaları dışındaki uygulamaları da önem kazanır. Akademik çalışmaların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da yer alarak gönüllülük ve eğitmenlik yapmıştır. Uzun yıllar Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü bünyesindeki projelerle çocuk esirgeme kurumunda psiko-sosyal projelerde yer almıştır. Çocuk işçiliğinin önlenmesi ve engellilik konuları da sivil toplumda üzerine çalıştığı alanlardandır.