Beylikdüzü Pedagog Hemşin Adıgüzel

Created with Sketch.

Beylikdüzü Pedagog hizmetiyle Uzm. Pedagog Hemşin Adıgüzel çocuk ve ailelere destek sunmaktadır.

Beylikdüzü Pedagog hizmeti için araştırma yapan aileler uzmanların deneyimlerine, eğitimlerine ve mesleki geçmişine dikkat ederler. Dozent (ALM) Uzm. Pedagog Hemşin Adıgüzel, Almanya’da yüksek başarı bursu ile Pedagoji ve Sosyal Hizmetler lisans alanlarında eğitim görmüştür.

Lisans tezini ”Aile Meclisi / Family Group Conference” üzerine teslim eden Adıgüzel 100 tam puanla okulunu yüksek dereceli başarıyla bitirmiştir. ISI – Berlin (İnteraktif Sistemik Enstitüsü)’de Yüksek Lisans derecesinde ”Aile / Çift Terapisi” eğitimini ”Hochgestrittese Paare/Eltern (Ağır Kavgalı Çift ve Aileler)” üzerine yaptığı proje/tez çalışması ile tamamlamıştır.

Hipnoterapi alanında 4 yıllık Doktora niteliğinde eğitimini tamamlamıştır. Hipno-Terapist ünvanı kazanmıştır. Psikanaliz temelli Hipnoterapi eğitimi ardından Alman Hipnoz Derneği’ne kabul edilmiştir. Hipnoz Koçluğu, Hipnoterapi Eğitmenliği ve Süpervizörlüğü yapmaya yetkilendirilmiştir.

Beylikdüzü Pedagog hizmetiyle Uzm. Pedagog Hemşin Adıgüzel, kişiler ve kurumlar tarafından güvenilir, olumlu referanslarla tanınmaktadır.

TherMEDİUS Enstitüsünde Hipnoz eğitimi vermeye yetkilendirilen sınırlı sayıdaki eğitimcilerdendir.

Jakus Aile ve Çocuk gruplarında çalışmalar yapmıştır. Dünyanın en büyük hastanelerinden olan Charité Berlin’de proje çalışmarında yer almıştır. Berlin Gençlik ve Çocuk Dairesinin Ergen/Çocuk çalışmalarında Pedagog olarak çalışmıştır.

Çalışmalarını dünyanın en büyük çocuk köyü olan SOS – Kinderdorf‘un Aile ve Çocuk Eğitim Merkezinde terapist olarak devam ettirmiştir. Ardından bu kurumda ”Okul Öncesi Öğretmeliği ve Pedagoji” alanlarında ”Eğitmenlik ve Danışmanlık” yapmıştır.

SOS – Kinderdorf’un yıllık bülteninde terapi modellerindeki yetkinliği ile tanıtımı yapılmıştır.

SOS – Kinderdorf ‘da kurulan Eğitim merkezinde öğrencilere ”Terapötik Görüşme Teknikleri” ve ”Çocuk Gelişimi” derslerini vermiştir. Bu görevi sonucunda ”DOZENT” ünvanını kazanmıştır.

İEK – Berlin’de Dans ve Hareket Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Bunun sonucunda ”Dans ve Hareket Pedagojisi Eğitmenliği” ve ”Dans ve Hareket Terapisti” ünvanlarını almıştır.

İEK – Berlin’de katıldığı yoğunlaştırılmış Oyun Terapisi eğitimiyle birlikte ‘’Oyun Pedagogu’’, ‘’Oyun Terapisti’’, ‘’Otojen Gevşeme Eğitmeni’’, ‘’Oyun Terapisi Eğitmeni’’ ve ‘’Oyun Pedagojisi Eğitmeni’’ yetkinliklerini almıştır.

Travma terapi alanında, ancak deneyimli ve uluslararası psikoterapi standartlarını karşılayan Psikoterapistlerin kabul edildiği IRRT (Imagery Rescripting & Reprocessing Therapy) eğitimini, sistemin kurucusu Ph. D. Mervin Smücker’dan almıştır.

NöroFizyolojik Psikoloji eğitimini INPP-Deutschland’da tamamlamıştır. Anne karnından yetişkinliğe refleks gelişimi takibi ve müdahale programı konusunda Türkiye’de çalışmalar yürütmektedir. INPP (Nörofizyolojik Psikoloji Enstitüsü) Türkiye temsilcisi olma yolunda eğitimini tamamlamıştır.

EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) 1. ve 2. seviye eğitimini tamamlamıştır.

Uzman Pedagog Hemşin Adıgüzel, Beylikdüzü Kiron Danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve ailelerle çalışmalarını sürdürmektedir.