Beylikdüzü / İSTANBUL
02128720103
info@kirondanismanlik.com

Uzm. Klinik Psikolog Nurhan Naz

Uzm. Klinik Psikolog Nurhan NAZ, lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi İngilizce Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır.

Lisans öğreniminin 3. Yılını öğrenci değişim programında gösterdiği başarı sayesinde Almanya’nın Marburg kentinde, Marburg Philipps Üniversitesinde okumaya hak kazanmıştır. Lisans eğitiminin ardından İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nde Klinik Psikoloji(Tezli) yüksek lisans eğitimini bitirmiştir. Şu anda Doğuş Üniversitesinde Klinik Psikoloji Doktorasını yapmaktadır.

Klinik Psikoloji yüksek lisans tezi “Otizmli Çocuğu Olan Anne-Babaların Evlilik Uyumu ile Duygu Düzenleme Güçlükleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” üzerinedir.

Lisans eğitimi sürecinde Almanya’da sosyal çevre araştırmaları ve kültürel farklılar ile ilgili araştırma projelerinde bulunmuştur. Türkiye’ye döndüğünde ise kolej, danışmanlık merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde stajını tamamlamış, bağlanma somatizasyon ilişkisi ve travma konulu projelerde asistanlık yapmış, World Human Relief ve Bilgi Açık Kapı topluluklarında görev almış ve gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.

Yüksek Lisans döneminde ise Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Psikoz Servisinde uzmanlık stajını tamamlamıştır. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimleri sürecinde, PADEM Psikoloji’den Çocuk Testleri Eğitimi ve Oyun Terapisi Eğitimi, PERA Eğitim Merkezi’nden Uygulamalı Davranış Analizine Dayalı Öğretim Teknikleri ve Özel Eğitimde Oyun Becerileri eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.

Çift ve Aile Terapileri Derneği ve US Psikiyatride Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç’tan Supervizyon eğitimi almış, İstanbul Üniversitesi’nde Travma ve Işık Üniversitesi’nde Sanat ve Cinsellik konulu sempozyumlara katılımda bulunmuştur.

Çocuk,ergen,yetişkin bireysel terapileri,grup terapileri ve özel eğitim alanlarında çalışmaktadır. Ergen ve yetişkin danışanlarıyla; Şema Terapi,Bilişsel Davranışçı Terapi ve Analitik Kuram üzerinden bütüncül bir yaklaşımla seanslarını ele almaktadır. Özel eğitim alanında Uygulamalı Davranış Analizi ve Oyun Terapi’yi etkin biçimde kullanmaktadır.

Şu anda aktif olarak Beylikdüzü Kiron Danışmanlık Merkezi ile Bağdat Caddesi ve Bakırköy Psikohome Danışmanlık merkezinde psikolog ve oyun terapistliği, Pera Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde ise psikolog ve oyun terapisti olarak görev almaktadır. Aynı zamanda Psikoloji Portalı web sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.