Mazlum Davutoğlu

Created with Sketch.

Yetişkin Danışmanlığı hizmetiyle Mazlum Davutoğlu, Yetişkin bireylere ve kurumlara danışmanlık ve koçluk desteği sunmaktadır.

Şu anda İngiltere Essex Üniversitesinde Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimi devam etmektedir.

Çocuk ve yetişkinlerde NöroMotor Gelişim Aksaklıklarının Tespiti ve Müdahale Programı yüksek lisans seviyesinde eğitimini INPP (NöroFizyolojik Psikoloji Enstitüsü) İngiltere, Chester’dan almaktadır.

2022 yılında Bessel van der Kolk önderliğinde, dünyaca ünlü uygulayıcı ve eğitmenlerin organize ettiği, TRF (Trauma Research Foundation) tarafından yürütülen ‘Travmatik Stres Çalışmaları Sertifika Programına’ burslu olarak kabul edilmiştir.

Ulusal sınıflandırmada ISCO 08 : 2635 (Sosyal hizmet ve danışmanlık ile ilgili profesyonel meslek mensupları) olarak geçen Koçluk mesleğini, danışmanlığının temeli olarak kullanmaktadır.

İngiltere’de bulunan HTI (Hypnotherapy Training International)’da Hipnoterapi eğitimini tamamlayan Mazlum Davutoğlu Klinik Hipnoterapi, İleri Analitik Hipnoterapi ve Tıbbi Hipnoterapi eğitimlerini 4 yıla yayılmış şekilde tamamlamıştır. Eğitimlerini alanda öncü isimlerden olan Dr. John Butler’dan almıştır.

Psikiyatr Ivan Krillov’un gerçekleştirdiği Savunma Mekanizmaları ve Baş Etme Yolları eğitimine katılmıştır.

Beden Psikoterapisi, Pozitif Psikoterapi, Somatik Deneyimleme gibi psikoterapi çalışmalarının eğitimlerine katılmıştır.

İstanbul Drama Sanat Akademisinden Yaratıcı Drama Liderliği eğitimine katılmıştır.

Koçluk eğitimleri kapsamında Yaşam Koçluğu ve Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Liderliği Ateşlemek – Lider koçluğu eğitimi almıştır.

Aile Dizimi uygulamalarını, her ay en az 1 kere Kiron Danışmanlık Merkezinde gerçekleştirmektedir.

Merkezi Hollanda’da bulunan ITP (Dönüşümsel Psikoloji Enstitüsü)’nin İtalya’da düzenlediği 12 günlük yoğunlaştırılmış yaz akademisi programında yer alarak, Voice Dialogue Facilitator olarak çalışmalarını zenginleştirmiştir.

British Psychological Society tarafından akredite edilmiş PostGraduate-Cert (Yüksek Lisans Seviyesi) Autogenic Training eğitimini sürdürmektedir. Otojenik Eğitim ve Terapi yöntemi, pek çok ülkede tamamlayıcı sağlık hizmeti kapsamında sigortalar tarafından desteklenebilmektedir.

Peter Levine ve Diane P. Heller’ın yürüttüğü ‘Şok ve Gelişimsel Travma Arasındaki Etkileşime Yönelik Somatik Stratejiler’ atölyelerine katılmıştır.

Ale Duerte tarafından yürütülen ”Tune in to Children” atölyelerinde çocuklara yönelik somatik terapi yöntemlerini öğrenmiştir.

Danışanlarının kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.

ÇALIŞMA ALANLARI

*Hastalık kabul edilmeyen aşağıdaki durumlarda mesleki etik ve sınırlamalarına uygun olarak danışmanlık ve koçluk hizmeti vermektedir.

 • Yaşam Becerileri Gelişimi
 • Derin Gevşeme ve Rahatlık Eksikliği
 • Başa Çıkılmakta Zorlanılan Stres Duygusu
 • Bireysel İletişim
 • Anlaşmazlık Yönetimi
 • Eş veya Arkadaş İlişkisindeki Problemler
 • Duygusal ve Bedensel Farkındalık
 • Duygusal Zeka: Öfke, Hüzün, Korku, Mutluluk
 • Özgüven ve Olumlu Algı Gelişimi
 • Tek Başına Yaşam Becerileri
 • Zaman Yapılandırma ve Zaman Yönetimi
 • Pozitif Yeniden Programlama Çalışmaları
 • İş Hayatında Yaşanan Zorluklar